Marş Basıyor Ama Araba Çalışmıyor

Günlük hayatta ulaşımda elimiz ayağımız durumunda bulunan otomobillerde bazı teknik problemler meydana gelebilir. Bunlar son derece doğal sorunlar olacaktır. Peki sizin de başınıza değişik sorunlar geliyor mu? Eğer ki şimdi de marş basıyor ama araba çalışmıyor diye sitem ediyorsanız çözümü burada bulabileceksiniz. Öncelikli olarak bu sorunun nedeni farklı farklı olabilir. Birden fazla nedeni ve çözümü olabilir. Öncelikli olarak nedeni anlamak gerekir. Örneğin araç motoruna güç iletilmiyor olabilir ya da marşta bir problem meydana gelmiş olabilir. Bu tür durumlarda yapılacak müdahaleler farklılık gösterir. Kesinlikle çözümünü istiyorsanız bu nedenleri kendi otomobilinizde öğrenmelisiniz.

Araç Motorundan Ses Geliyor Ama Çalışmıyor

Marş basıyorsanız ve araç motorunuzdan ses geliyorsa ancak arabanız çalışmıyorsa bu sorunun nedeni çok büyük ihtimalle ateşleme bujilerinden meydana gelmektedir. Öncelikli olarak söylemek gerekirse ateşleme bujilerinde temassızlık meydana gelmiş olabilir. Bu da aracınızın motorundan ses gelmesine ancak çalışmamasına neden olacaktır. Ayrıca bunun bir alternatifi olarak buji kabloları ciddi anlamda yıpranmış olabilir. Doğal olarak aracınızın çalışmamasına neden olacaktır. Çözmek için ateşleme bujilerini söküp takmak gerekir. Bu da aracın çalışmasını sağlayacaktır. Eğer ki problem hala devam ediyorsa kaynağı ya farklı bir şeydir ya da başka bir yönteme geçmeniz gerekir. Yakıt pompası arızalanmış olabilir. Eğer öyle bir durum bulunuyorsa sizin müdahaleniz yeterli olmaz ki siz de müdahil olamazsınız.

Araç Çalışma Sorununu Gidermenin Maliyeti

Aracınızın marşı basıyor ve motorundan ses gelmesine rağmen çalışmıyorsa ve bu sorun bujilerden kaynaklanmıyorsa çok büyük ihtimalle yakıt pompasından kaynaklanıyor olacaktır. Bu tür durumda yapabilecek bir şeyiniz bulunmamaktadır. Bunun için öncelikli olarak yakıt almış olduğunuz istasyonu değiştirmenizi öneririz. Ardından aracınızın markasına ve modeline göre orijinal yedek parçasını almanız gerekir. Bunun da maliyeti size olsa olsa en fazla 600 TL gibi bir rakama mal olabilir. Tabii çok daha ekonomik rakamlara aracınızın markasına ve modeline göre orijinal yedek parçalarını alabilir ve güvendiğiniz bir ustaya ya da servisine taktırarak gerçekten daha ekonomik rakamlara mal edebilirsiniz.

IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.