Golf 1 Oksijen Sensör Arızası

Hepiniz biliyorsunuz ki Türkiye’de pek çok farklı Golf 1 araç kullanıcısı bulunmaktadır. Milyonlarca kişinin başına sorun gelebiliyorken ciddi anlamda bunların çözüme kavuşması zaman alabilmektedir. Özellikle söylemek gerekirse bu sorunların biri olan Golf 1 oksijen sensör arızası kesinlikle çözülmesi gereken bir durumdur. Bununla birlikte sadece oksijen sensör arızası değil, ayrıca tüm sensörlerin arızası durumunda elektrik aksamına bağlı arızalı parçaların değişmesi gerekir. Oksijen sensör arızası yaşayanlar için birçok farklı öneride bulunacağız. Öncelikli olarak söylemek gerekirse oksijen sensörü motor egzoz manifolduna monte edilmiş durumdadır. Görevi ise egzoz gazları içerisinde yanmamış oksijeni belirlemektir. Peki ama bunu belirlerken ne yapar?

Oksijen Sensör Arızaları

Egzoz gazı içerisindeki yanmamış oksijeni kontrol eden Golf 1 oksijen sensörü, ECU tarafından okunabilecek kadar voltaj üreterek hava – yakıt karışımın nasıl olduğunu aktarmaktadır. Bu karışımın zengin ya da fakir olduğunu göstermektedir. Bu da doğal olarak her sürüş şartlarında aracın ideal hava – yakıt oranının korunmasında son derece önemlidir. Yakıt – hava karışımı kontrol altında tutulur ve aracın optimum performans yakalamasını ve yakıt tasarrufu sağlanır. Doğal olarak eğer ki böyle bir sorun ile karşı karşıya kalırsanız ciddi anlamda zarar görmemek için kesin olarak yedek parça değiştirmeniz gerekecektir. Golf 1 oksijen sensör arızası ancak bu şekilde geçirilebilir. Tabii parçaların pahalı olmadığını söyleyerek içinizi rahatlatmak isteriz.

Sensör Arızasıyla Araç Performansı Düşebilir

Golf 1 oksijen sensör arızası ile karşı karşıya kalırsanız aracınızın performansında ciddi anlamda bir düşüş görebilirsiniz. Bu aracın performans yakalamasına engel olacaktır. Ayrıca aracınız normalden çok ama çok daha fazla yakıt tüketmeye başlayacaktır çünkü sensör olmadığı için aracınız ideal yakıt – hava karışımını dengeleyemeyecektir. Katalitik kövertörün çok fazla ısınması gündeme gelecek ve bu da arıza yapmasına sebebiyet verecektir. Gördüğünüz gibi oluşabilecek problemlerin tek bir halledilme yöntemi bulunmaktadır ki o da Golf 1 oksijen sensörü yedek parça satın almak olacaktır. Tabii unutmamalısınız ki yedek parça almadan önce kesinlikle orijinal tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Böylece aracınız eski performansını geri yakalayacaktır.

IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.