Golf 1 Egzoz Manifolt Contası Yandı

Motor bloğu üzerinde yer alan tüm parçaların arasında contalar yer almaktadır. Bilindiği üzere bazı durumlarda bu contalar arızalar yaşatabilir. Özellikle conta yanması gibi terimler sıklıkla kullanılabilir. Bu yanmanın bazı temel nedenleri bulunmaktadır. Eğer ki conta yanmasını nasıl anlayabileceğinizi bilmiyorsanız, aracınızda gözle görülür şekilde değişimler olacaktır. Böylece anlayabilirsiniz. Contalar, iki metalin temasında boşlukların kapatılması yani sızdırmazlık durumu oluşturması amacıyla kullanılır. Yani conta arada köprü görevindedir. Peki Golf 1 egzoz manifolt contası yanma sorunu ile mi karşı karşıya kaldınız? O halde bilinmelidir ki öncelikli olarak belirtilerini öğrenmeli, sonra nedenine bakmalı ve ardından yedek parça satın almalısınız.

Egzoz Manifolt Contası Yanarsa Ne Olur?

Egzoz manifolt contası ciddi anlamda zarar gördüyse ve görevini yapamıyorsa, kesinlikle aracınız üzerinde gözle görülür şekilde etkileri olacaktır. Öncelikli olarak söylemek gerekirse egzoz manifolt contasının yanması demek, aracın rölantide dalgalanmalar yaşaması demektir. Aynı zamanda rahatsız edici düzeyde son egzozdan ses gelmesi demektir. Bunun yanında egzoz gazlarının kaloriferle ya da diğer yollar ile içeriye girip sizi ve yolcuları rahatsız etmesi, motor arıza lambasının yanması, tüketilen yakıtın ciddi ölçüde artması gibi kesin olarak görülebilen belirtileri olabilir. Tüm bu durumlarda anlamalısınız ki egzoz manifolt contası yanmıştır. Peki ama neden yanar, onu merak ediyor musunuz?

Egzoz Manifolt Contası Neden Yanar?

Çoğu kişi manifolt contası yanarsa ne olur iyi biliyor ancak neden yandığını tam anlamıyla çözemiyor. Bu noktada söylemeliyiz ki temel neden olarak karşımıza yüksek ısı çıkmaktadır. Araç ciddi anlamda ısınmış ve hararet yapmışsa sadece egzoz manifolt contası değil, diğer tüm contalar da yanabilir. Bunun yanında manifolt bağlantısı gevşemiş olabilir. Bu durumda da conta yanmış olabilir. Ayrıca gevşeme durumunda doğrudan bir yanma olmaz. Öncelikli olarak sıcak egzoz gazı manifolt bağlantısı gevşediğinde doğrudan contaya temas eder ve aradan kısa bir zaman geçtikten sonra conta kullanılamaz derecede bir hal alır. Tabii söylemek gerekirse contalar gerçekten dayanıklı parçalardır ve kullanılamaz hale gelmesi demek aracınızda ciddi anlamda sorun olduğu demek olabilir.

IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.