Golf 1 Bobin Yanma Sorunu

Pek çok Golf 1 kullanıcısının başında gelen bazı problemler olabilir. Sizin de bildiğiniz gibi bu problemlerin bazıları kolayca çözülebiliyorken bazıları da gerçekten uğraş vermek istiyor olabilir. Peki ama siz de farklı sorunlar ile karşılaştınız mı? Eğer ki Golf 1 ateşleme bobini yanma sorunu yaşadıysanız ve bunun nedeni ile çözümünü merak ediyorsanız kesinlikle burada anlattıklarımızı incelemelisiniz. Birçok kişinin başına Bobin yakma sorunu gelebilir. Bu sorunu çözebilmek için bazı yöntemler uygulanabilir ancak çoğunlukla orijinal yedek parça gerekir. Eğer ki siz de Golf 1 bobin yakma sorunu hakkında daha geniş bilgi almak istiyorsanız hemen şimdi yazının devam kısmını inceleyebilirsiniz.

Golf 1 Bobini Neden Yanar?

Golf 1 ateşleme bobini yanma sorunu genel anlamda LPG’li araçlarda dikkat çekmektedir. Kesinlikle bunun kaynağı LPG’li araçlar diyemeyiz ancak başı onlar çekmektedir. Pek çok Golf 1 kullanıcısının başına da bu gelmiştir. Kısaca söylemek gerekirse siz de Golf 1 bobini neden yanar diye soruyorsanız, LPG nedeniyle olabilir. Peki ama çözümü ne olacaktır, merak ediyor musunuz? Eğer bunu merak ediyorsanız parçalarının değişmesi gerekir. Pek çok ustaya aracınızı götürebilirsiniz ve tamamı bobinlerin hepsinin değişmesi gerektiğini söyleyecektir. Bir tanesi bozuk iken ve sadece onu değiştirip yola devam etmek demek, aralarında tam bir uyum olmayacağı anlamına gelebilir. Bu da kısa sürede diğerlerinin de bozulmasına sebebiyet verebilir.

Ateşleme Bobinlerinin Tamamı Değişmeli

Bobinlerin tamamının değişmesi gerekmektedir. Bundan sonra siz de bozulan bobini değiştirip yola devam etmemeye özen göstermelisiniz. Örneğin 4 parçasını da değiştirmeniz gerekir. Bu sayede aracınız ilerleyen zamanlarda bir daha sorun çıkarmayacaktır. Bu da sizin problem ile karşı karşıya kalmayacağınız anlamına gelecektir. Bununla birlikte sadece 1 parçayı değiştirmek ve yolunuza devam etmek bir süre sonra viteslerin geçişlerde tekleme yapmasına neden olacaktır. Bu da sürüşünüzü etkileyecek bir sorundur. Kesin olarak söylemek gerekirse gerekli orijinal yedek parçaların tamamı değişmelidir. Eğer ki Golf 1 ateşleme bobini yedek parça arıyorsanız şu anda doğru yerde olduğunuzu ve buradan kolaylıkla sipariş verebileceğinizi söylemeliyiz.

IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.