Aracım Hiçbir Vitese Geçmiyor

Çoğu araç kullanıcısının başına gelebilen bir durum olarak görülen vitesin geçmeme sorunu farklı nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bazı insanlar yolda giderlerken araçlarının hiçbir vitese geçmediklerini dile getirmektedirler. Bu sorunun farklı nedenleri olabilir. Ayrıca kullanıcıların da kendilerinin saptadıkları problemler olmuş olabilir. Doğal olarak problemi tam anlamak gerekir. Baz durumlarda baskı balata problemi iken bazı durumlarda ise vites kolunun bozulması da bu gibi problemleri beraberinde getirebilir.Aracınızın markasından modeline kadar da sorun değişkenlik gösterebilir. Kısaca söylemek gerekirse herhangi bir aksamında sorun oluşması, ilk müdahalenin sizin tarafınızdan yapılmasına da engel olabilir. Peki ama bu konuda araç kullanıcıları ne düşünüyor? Sorunun kaynağı ve çözümü ne olabilir?

Aracın Viteslere Geçmemesinin Nedenleri

Kimine göre bu sorunun farklı nedenleri olsa da birçok kişi baskı balata ile ilgili olduğunu düşünüyor. Tabii kaynağı sizde farklı olabilir. Örneğin vites kolu bozulmuş olabilir diye düşünenlerin sayısı da oldukça fazla. Genel olarak baskı balatanın sorun yaşatması bu problemi ortaya çıkarmaktadır. Çözümü olarak da kesinlikle aracınızın servise gönderilmesi gerekir. Problem kısa sürede halledilebilir. Ayrıca aracın herhangi bir vitese geçmemesinin daha farklı nedenleri de bulunabilir. Genel anlamda tek bir sebepten kaynaklı problem olarak gözükmemektedir. Peki ama bu sorunun başka bir nedeni ne olabilir?

Debriyaj Telinin Kopması Viteslerde Sorun Yaşatır

Çok nadir olarak görülen bir sorun olsa da debriyaj telinin kopması da viteslerde geçiş olmamasına neden olacaktır. Aslında bir problem bir diğer problemi tetikleyecektir. Kısaca söylemek gerekirse debriyaj telinin kopmuş olması viteslerin geçmemesine sebebiyet verecektir. Bu sorundan kaynaklanıyorsa ve problemi anladıysanız aracınızı servise götürebilirsiniz. Kesinlikle dikkat edilmesi gereken sorunlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Seyir halindeyken başınıza gelme ihtimali çok yüksektir. Ayrıca bu problemi yaşayan kişilerin çoğu yolda seyir halinde olduklarını, bunun yanında bazılarının da ciddi trafik nedeni olduğunu söylediğini belirtebiliriz. Yukarıda da söylediğimiz gibi baskı balata sorunu veya bunun yanında alternatif olarak debriyaj telinin kopmuş olması vitesleri geçirememenize bu da otomatikman sizin problem yaşamanıza neden olacaktır.

IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.