Araç Çalışıp Biraz Sonra Stop Ediyorsa Çözüm Burada

Çoğu araç kullanıcısının başına farklı problemler gelebilir. Sizin de bildiğiniz gibi genel anlamda karşılaşılan problemlerin bazı küçük çözümleri olabilir. Bunun yanında yetkili servisin el atması gereken konular da bulunabilir. Kesinlikle öncelikli olarak problemlerin nedeni öğrenilmelidir. Peki ama aracınızda marş basıyor ve aracınız çalışmıyor mu? O halde bilmelisiniz ki bu problemin 2 farklı nedeni olabilir. Öncelikli olarak aracınız çalıştıktan birkaç saniye sonra stop ediyorsa ve bu sorunun çözümünü arıyorsanız yazının devamını da incelemeniz gerekecektir. Bilmelisiniz ki bazı yedek parçalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Sorun büyüye de bilir. Bu nedenle siz de daha dikkatli davranmaya özen göstermelisiniz.

Sorunu Anlamak ve Çözmek

Aracınızda marş basıyor, otomobiliniz birkaç saniye çalışıyor ve stop ediyorsa önce bu sorunun nedenini anlamak gerekir. Nedeni olarak söyleyebiliriz ki immobilizer arızası meydana gelmiş olabilir. Bu hatayı nasıl anlayabileceğinizi merak ediyor musunuz? O halde söylemeliyiz ki aracınızın gösterge paneline bakmalısınız. Burada anahtar, güvenlik kilidi ya da otomobil sürekli olarak yanıp sönüyorsa bu hatayı anlayabilirsiniz. Yani kısaca immobilizer arızası meydana geldiğini öğrenir ve ona göre müdahale edersiniz. Unutmamalısınız ki bu hatanın çözümünü de bulabilirsiniz. Tabii kendi kendinize çözebilir ya da bir uzmandan destek alabilirsiniz. Sizi uğraştıracak bir sorun olduğunu da söylemeliyiz.

İmmobilizer Sorununun Çözümü

Pek çok kişiyi çıldırtan bir problem olarak ön plana çıkan immobilizer sorunu, ciddi anlamda uğraştıracak problemlerin başında gelmektedir. Bir kullanıcının bulmuş olduğu yöntemi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Öncelikli olarak aracınızı biraz dinlendirmeniz gerekmektedir. Önce aracı çalıştırmalı ve daha sonrasında kaputu açıp akü bağlantı soketlerini çekmelisiniz. Bundan sonra 15-20 dakika beklemelisiniz. Ardından akü bağlantısını eski haline getirin ve aracı çalıştırmadan bir kez daha soketleri sökün. 15 dakika kadar daha bekledikten sonra tekrardan soketleri takın. Ardından aracınızı çalıştırabilir ve yola devam edebilirsiniz. Son derece pratik bir çözüm yoludur ancak tüm araçlarda işe yaraması düşünülemez. Doğal olarak bu problemi çözebilmek için güvenilir bir ustadan yardım alabilir ya da aracınızı teknik servise götürebilirsiniz.

IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.